Krajowy Rejestr Długów a Biuro Informacji Kredytowej

Często ludzie szukają informacji czym różnią się te dwie instytucje. Mylą się czym różnią się te dwie instytucje stąd postaramy opisać czym się one różnią.

KRD (Krajowy rejestr Dłużników) – instytucja zbierająca informacje o tzw. nierzetelnych płatnikach – można tutaj trafić za niezapłacona fakturę, telefon czy nawet za nie zakupiony bilet. Aby wypisać się  z KRD wystarczy spłacić swoje zaległe zobowiązanie. Spłacamy je i w dwa tygodnie nasz zły wpis powinien zniknąć.

BIK (Biuro Informacji Kredytowej) – w tym rejestrze przechowywane są informacje tylko i wyłącznie banków oraz SKOKów. Tylko banki oraz SKOKi mogą umieszczać bądź usuwać z nich dane.  Z tego rejestru nie jest sie tak łatwo usunać jak z KRD. Na temat bik dużo informacji znajdziemy w w ustawie „Prawo Bankowe”. Zachęcamy także do pobrania poradnika ze strony www.sekretybik.pl aby dowiedzieć się więcej na jak wypisać się z BIK.Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/kredytow/domains/sekretybik.pl/public_html/ranking/wp-content/themes/product-review-theme/header.php:29) in /home/kredytow/domains/sekretybik.pl/public_html/ranking/wp-content/themes/product-review-theme/footer.php on line 1